Darmowa dostawa od 299zł!

Jak karmić niemowlaka? Porady dla młodej mamy

Wiele kobiet tuż po porodzie ma wątpliwości związane z karmieniem swojej pociechy. Młode mamy zadają sobie wiele pytań, na które często nie znają odpowiedzi. I choć strach i niepokój skutecznie utrudniają pierwszy kontakt z noworodkiem, to instynkt macierzyński z pewnością podsuwa najlepsze rozwiązania. Jeżeli zastanawiasz się jak karmić niemowlaka, to jesteś we właściwym miejscu! Poznaj kilka sprawdzonych rad, które ułatwią rozpoczęcie tej wyjątkowej przygody.

Jak karmić piersią noworodka?

Odpowiednia technika karmienia piersią jest niezwykle ważna zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Warto więc wybrać wygodną pozycję, która ułatwi proces żywienia i sprawi, że całość stanie się przyjemnym doświadczeniem. Komfort i wygoda to jeden z najważniejszych aspektów. I choć jest to kwestia zupełnie indywidualna, to w dużej mierze zależna od dziecka. Kobietą po porodzie znacznie łatwiej jest karmić w pozycji leżącej, w późniejszym etapie największą popularnością cieszy się natomiast karmienie klasyczne. Młoda mama w pozycji siedzącej trzyma niemowlę, tak by główka leżała na zgięciu jej łokcia natomiast drugą dłonią podtrzymuje pupę.

Jak często powinno się karmić noworodka?

Wiele młodych mam zadaje sobie pytanie, jak często powinno się karmić niemowlaka. W pierwszych dniach to właśnie dziecko wykazuje oznaki głodu. Warto więc dokładnie obserwować swojego maluszka, co sprzyja również bliższemu zapoznaniu się z jego potrzebami oraz reakcjami. Warto również wiedzieć, że maluch potrzebuje około półtorej godziny, aby strawić zjedzony pokarm. Ponadto z biegiem czasu okres pomiędzy karmieniami będzie coraz dłuższy, jednak za optymalną przerwę między posiłkami uważa się od 3 do 4 godzin. Co najważniejsze odpowiednia technika karmienia pozwala uniknąć wszelkich problemów z laktacją, a dodatkowo wpływa na prawidłowy rozwój dziecka.

Karmienie niemowlaka butelką

Niekiedy bywa tak, że karmienie piersią nie jest możliwe. Warto więc zaopatrzyć się również w odpowiednią butelkę, która umożliwi dziecku spożywanie pokarmu. Ważne jest jednak aby smoczek jak najbardziej przypominał brodawkę sutkową mamy i był dostosowany do wieku maluszka. Producenci butelek dla niemowląt z reguły określają wiek, dla którego jest przeznaczony dany produkt. To zdecydowanie ułatwia wybór młodym mamą. Należy jednak pamiętać, że podczas ssania dziecko oprócz jedzenia ćwiczy również swoje mięśnie, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie żuchwy oraz mowę. Jeżeli szukasz sprawdzonych butelek, zajrzyj na naszą stronę. Oferujemy szereg rozmaitych produktów, które zapewnią dziecku wszystko, to co najlepsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl