Darmowa dostawa od 299zł!

Jak rozłożyć łóżeczko turystyczne? Praktyczne wskazówki dla rodziców

Jeśli po raz pierwszy wyjeżdżasz na wakacje z dzieckiem, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest szczegółowe zaplanowanie tego czasu. Nie możesz przecież o niczym zapomnieć. Planujesz dłuższą podróż lub zatrzymujesz się u kogoś na jakiś czas? Pamiętaj, żeby zadbać o miejsce do spania dla malucha. To Twój debiut i zastanawiasz się, jak rozłożyć łóżeczko turystyczne? Przygotowaliśmy dla Ciebie parę wskazówek, dzięki jakim Twoja pociecha będzie odpoczywała w komfortowych warunkach, niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

Jak rozłożyć łóżeczko turystyczne? Podstawy

W sklepie znajdziesz łóżeczko zapakowane w pokrowiec. Kiedy już zaś dostaniesz się do celu podróży, musisz łóżko dla malucha rozłożyć. Warto wiedzieć, w jaki sposób zrobić to krok po kroku. Na początek, wyjmij wszystko ostrożnie z pokrowca. Elementy ułóż obok siebie. Zajmij się wyprostowaniem boków łóżeczka. Środek łóżeczka zostaw sobie na koniec. Po wyprostowaniu boków turystyczna wersja łóżka dla malucha będzie już miała odpowiedni kształt. Nie pozostanie nic innego jak nacisnąć środek i skierować go do ziemi. Później do środka włóż matę i materac. W zależności od tego, jak małe jest dziecko, możesz też założyć pięterko. Żeby to zrobić, włóż pręty stelaża do maty z zaczepami. Przymocuj je do boków łóżeczka. W wersji z pięterkiem podłogę musisz położyć na nim, a nie na spodzie.

Zalety związane z korzystaniem z łóżeczka turystycznego

Kiedy wiesz już, jak rozłożyć łóżeczko turystyczne, nie pozostanie nic innego, tylko docenić zalety wynikające z zastosowania tego rozwiązania. Przede wszystkim nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo dziecka, ponieważ fizjoterapeuci przekonują, że spanie w takim łóżeczku przez jakiś czas nie wpłynie negatywnie na stan kręgosłupa. Najczęściej modele przystosowane są do maluchów ważących maksymalnie 15 kilogramów. Mobilność to największa zaleta takiego posłania. Są one również komfortowe i bezpieczne. Niektóre modele można też wyposażyć w dodatkowe elementy: moskitierę, przewijak, czy boczne drzwiczki. Warto wybrać taki model, który spełni wszystkie oczekiwania.

Łóżeczko turystyczne – jak wyczyścić i złożyć?

Po zakończonym urlopie pamiętaj o tym, by przed złożeniem łóżeczko wyczyścić. O ile zabrudzenia nie są zbyt duże, wystarczy użyć lekko zwilżonej szmatki, a później wysuszyć.

Jak złożyć łóżeczko? Musisz odpiąć wszystkie elementy, jakie są przyczepione na klamerkach i rzepach. Następnie, wyciągnij matę i złóż podłogę. Później zbliż do siebie boki. Złóż łóżeczko w ten sposób, by zmieściło się do pokrowca. Wtedy będzie dobrze zabezpieczone do następnego urlopu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl