Darmowa dostawa od 299zł!

Jaka butelka dla noworodka będzie najlepsza?

Po narodzinach dziecka świat rodziców staje na głowie. Każdego dnia zmuszeni są podejmować wiele decyzji, mających wpływ na zdrowie i życie ich potomka. Jedna z nich dotyczy tego, w jaki sposób dawać maleństwu pokarm. Jeśli zdecydujesz się na karmienie butelką lub chcesz być przygotowana na podawanie wody, wybierz mądrze. Podpowiadamy jaka butelka dla noworodka będzie najlepsza.

Butelka dla noworodka nie musi być duża

Małe dzieci nie potrzebują wiele pokarmu naraz. Przyjmują go raczej regularnie i dlatego na początek wystarczy mała butelka. Mleko nie powinno stać w butelce, dlatego każdorazowo przygotowuj nową porcję. W sklepie znajdziesz naczynia w różnych pojemnościach i warto zacząć od najmniejszej. To jaka butelka dla noworodka będzie najlepsza, a jaka przyda się później, zależy od wieku dziecka. I tak:

- pierwszy miesiąc – 90–110 ml,

- drugi miesiąc – 110–130 ml,

- trzeci miesiąc – 130 ml,

- czwarty miesiąc – 150 ml,

- piąty/szósty miesiąc – 180 ml.

Z czego powinna być zrobiona butelka dla noworodka?

Kiedyś nie było wyboru, bo wszystkie naczynia dla dzieci zrobione były ze szkła. Jednak technologia poszła naprzód i wiele się zmieniło. Pojawiły się plastikowe zamienniki i sporym problemem było znalezienie tradycyjnej. Te jednak, w dobie ekologicznych rozwiązań, znów wróciły do łask. Jaka więc butelka dla noworodka będzie lepsza: szklana czy plastikowa? Każdy musi rozważyć samodzielnie. Szkło łatwiej wyparzyć, jednak nietrudno o jego uszkodzenie. Plastik zaś, ze względów higienicznych, trzeba co miesiąc wymieniać. Jest jednak lżejszy i nie stłucze się. Przy zakupie trzeba jednak być czujnym i wybierać tylko te bez szkodliwego BPA.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze butelki dla małego dziecka?

Zastanawiając się jaka butelka dla noworodka będzie najlepsza, nie można pominąć kwestii smoczka. Ten jest bowiem nieodłącznym elementem zarówno szklanych, jak i plastikowych naczyń. Ważne, aby był on dostosowany do wieku dziecka. Najpopularniejsze są obecnie te wykonane z silikonu, ze względu na trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Smoczek z systemem antykolkowym będzie dodatkowym ułatwieniem, po które warto sięgnąć.

Te wszystkie akcesoria, niezbędne maluszkowi, warto kupić jeszcze przed porodem. Później może zabraknąć czasu na rzetelną lekturę i właściwy wybór. Bo po narodzinach dziecko staje się całym światem swoich rodziców.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl