Darmowa dostawa od 299zł!

Jaki laktator elektryczny wybrać? Garść porad dla młodych mam

 

Laktator to niezbędny atrybut każdej przyszłej lub młodej mamy. To niewielkie urządzenie wesprze Cię w macierzyństwie i znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie. Szeroki wybór laktatorów sprawia, że decyzja o jego zakupie wcale nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępne są modele ręczne oraz elektryczne. Laktatory automatyczne znacznie skracają czas odciągania pokarmu i są doskonałym rozwiązaniem dla mam aktywnych zawodowo. Karmisz dziecko piersią i chcesz odciągać dla niego pokarm? Zastanawiasz się, jaki laktator elektryczny najlepiej kupić? Oto kilka przydatnych porad, które z pewnością ułatwią Ci wybór.

 

Kiedy potrzebny jest laktator elektryczny?

 

Laktator jest bardzo przydatnym urządzeniem dla młodych mam. Pozwala on na odciągnięcie pokarmu, kiedy dziecko nie może zostać przystawione do piersi. Dzieje się tak w przypadku mam, które są aktywne zawodowo, kiedy maluszek ma problem z prawidłowym ssaniem, hospitalizacji lub kiedy laktacja jest bardzo obfita. Laktator elektryczny przydaje się również, kiedy pojawia się problem ze zbyt małą ilością mleka w piersiach lub całkowitym brakiem pokarmu. Stres, problemy z organizacją życia po porodzie, wykonane cesarskie cięcie lub brak wiedzy – to wszystko powoduje, że kobiety często mają kłopoty z karmieniem. Tym mamom poleca się stosowanie laktatorów elektrycznych, które stymulują gruczoły mlekowe i pobudzają produkcję pokarmu. Zanim podejmiesz decyzję, jaki laktator elektryczny wybrać, zwróć uwagę na cechy, jakie powinien posiadać.

 

Dobry laktator elektryczny, czyli jaki?

 

Urządzenie to ma przede wszystkim ułatwić życie każdej młodej mamy. Dlatego rozważając, jaki laktator elektryczny najlepiej kupić, warto zwrócić uwagę na to, jakie funkcje powinien mieć. Znacznie poprawią one komfort i wygodę jego użytkowania.

- Regulacja siły ssania – dzięki niej możesz dostosować moc odciągania. Jeżeli chcesz szybko uzyskać pokarm, ustawiasz wysoką moc ssania. Jeżeli Twoje sutki i brodawki są obolałe, możesz zmniejszyć intensywność działania.

- Liczba cykli na minutę – od niej zależy komfort odciągania mleka. Zbyt niska prędkość może powodować dyskomfort, a nawet ból.

- Dwufazowość – najpierw stymuluje pierś do wydzielania pokarmu, a następnie go odciąga. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ tryb dwufazowy odzwierciedla sposób picia mleka przez niemowlaka.

- Zasilanie laktatora – zastanawiając się, jaki laktator elektryczny wybrać, zwróć uwagę, czy posiada tylko zasilanie sieciowe, czy dodatkowo bateryjne. Jest to istotne zwłaszcza dla mam aktywnych zawodowo, które często przebywają poza domem.

- Nakładki masujące – pozwalają na bezbolesne odciąganie mleka, jednocześnie przynosząc ulgę obolałym brodawkom.

- Wysoka jakość – laktator powinien mieć wszystkie atesty bezpieczeństwa. Daje to gwarancję, że urządzenie nie szkodzi Twojemu i dziecka zdrowiu.

- Dodatkowe części zamienne – pozwalają na dłuższe użytkowanie laktatora.

- Akcesoria – pokrowiec na laktator, butelki na pokarm czy środki do pielęgnacji urządzenia będą dodatkowym atutem.

 

Jak prawidłowo używać laktatora elektrycznego?

 

Ponieważ na rynku jest dostępnych wiele modeli laktatorów elektrycznych, które różnią się ilością funkcji, każdy powinien posiadać dokładną instrukcję obsługi. Wielu producentów załącza również dodatkowe materiały i poradniki dotyczące laktacji. Zadajesz sobie pytanie, jaki laktator elektryczny wybrać i jak właściwie się nim posługiwać? Przed użyciem laktatora pierś powinna być czysta. Podobnie jak butelka, do której będziesz odciągać pokarm – musi być sterylna, ponieważ ma bezpośrednią styczność z mlekiem. Podłączony do zasilania laktator przykładasz do wybranej piersi w taki sposób, aby idealnie przylegał wokół brodawki. To, ile czasu poświęcisz na odciąganie mleka, zależy od Twoich potrzeb. Pamiętaj, że jest to proces, który wymaga cierpliwości i czasami wielu prób, zanim dojdziesz do perfekcji.

Pamiętaj, aby laktator był odpowiednio czyszczony po każdym użyciu i co jakiś czas dokładnie wyparzony lub zdezynfekowany. Uchroni to przed rozwojem bakterii w resztkach pokarmu, a tym samym zabezpieczy dziecko przed infekcjami.

 

Jaki laktator – elektryczny czy ręczny wybrać?

 

Oba modele niewątpliwie mają swoje zalety. Jednak laktator elektryczny to urządzenie zdecydowanie bardziej zaawansowane niż jego tradycyjna wersja ręczna. Jest przede wszystkim wygodniejszy w użytkowaniu, ponieważ nie musisz odciągać mleka samodzielnie. Dodatkowo zasilanie bateryjne laktatora elektrycznego zwiększa komfort i pozwala na stosowanie go nie tylko w domu, ale również poza nim. Zastanawiając się, jaki laktator – elektryczny czy ręczny wybrać, zwróć uwagę na ilość jego funkcji. Nawet najprostsze modele są o wiele bardziej wyposażone w porównaniu z tymi tradycyjnymi. I ciągle ich możliwości są rozwijane. Najnowsze laktatory mają np. możliwość sterowania dotykowego lub wbudowany alarm. Wysoka jakość idzie w parze z ceną. Niestety w tym przypadku koszty urządzenia są dosyć wysokie w porównaniu z laktatorami ręcznymi.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl