Darmowa dostawa od 299zł!

Jaki smoczek dla niemowlaka wybrać, by nie zaszkodzić maluszkowi?

Smoczek to przedmiot, który wywołuje bardzo wiele kontrowersji wśród rodziców. A to dlatego, że wiele osób sięga po niego zbyt często. I to właśnie, czyli nieprawidłowy sposób jego używania, budzi sprzeciw. Są bowiem sytuacje, w których smoczek jest po prostu niezbędny. Prawidłowo dobrany może pomóc, zarówno wykończonej mamie, jak i zmęczonemu płaczem dziecku. Dlatego bezpieczniej mieć go pod ręką. Podpowiadamy jaki smoczek dla niemowlaka wybrać.

Dlaczego warto mieć przy sobie smoczek dla niemowlaka?

Smoczki wymyślono już dawno temu, aby pomóc dziecku zaspokoić silny odruch ssania. W niektórych przypadkach jest on tak duży, że sama pierś mamy nie wystarczy. Wtedy warto sięgnąć po pomoc, zamiast frustrować siebie i narażać dziecko na niepotrzebny stres. Także w sytuacji, gdy na świecie pojawia się wcześniak lub dziecko zostaje oddzielone od matki ze względów zdrowotnych, smoczek jest wybawieniem. Ułatwia on przetrwanie rozłąki i związanych z nią procedur medycznych. To także sposób na opanowanie odruchu ssania, który przyda się, gdy maluszek wróci do mamy. Jaki smoczek dla niemowlaka będzie najlepszy?

Różnego typu smoczki dla niemowląt utrudniają wybór tego właściwego

Młodzi rodzice nie wiedzą, co wybrać, a zbyt wiele rodzajów smoczków może wywoływać niepotrzebne nerwy. Dlatego na zakup wyprawki, w tym gumowego uspokajacza, warto zdecydować się jeszcze przed narodzinami. Wtedy jest czas na poznanie opinii specjalistów i zaprzyjaźnionych mam. To jaki smoczek dla niemowlaka ostatecznie wybierzesz, zależy od wiedzy, jaką zgromadzisz. A masz z czego wybierać. Nie brakuje bowiem asortymentu w różnym kolorze, kształcie i rozmiarze. Wszystko po to, byś mogła dopasować dokładnie taki, jaki przyda się Twojemu dziecku.

Jaki smoczek dla niemowlaka kupić na początek?

Szukając smoczka dla niemowlaka, zacznij od wyboru tworzywa, z jakiego jest on zrobiony. Silikonowe są trwalsze, bezbarwne, bezsmakowe i bezwonne. Nie odkształcają się w trakcie użycia. Z kolei lateksowe smoczki są brązowe i bardziej kojarzą się z sutkiem. Jednak szybciej się zużywają, rozciągają i odkształcają.

Drugi podział smoczków dotyczy ich kształtu. To, jaki będzie dobry dla dziecka, tak naprawdę zależy od niego. Masz więc:

- okrągłe, przypominające żarówkę lub wisienkę,

- płaskie lub symetryczne, gdzie nie ma znaczenia strona ssania,

- anatomiczne, o charakterystycznym kształcie sutka, nieco wypukłe na górze i płaskie od spodu. One same trzymają się buzi i nie powinny wywoływać wad zgryzu,

- dynamiczne, prowokują do naturalnego ssania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl