Darmowa dostawa od 299zł!

Jaki smoczek do butelki dla niemowlaka? Podpowiadamy!

Narodziny dziecka to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Szczęście, radość, niepokój - młodej mamie w pierwszych dniach towarzyszą różne emocje. Wiele kobiet obawia się problemów związanych z karmieniem piersią. I chociaż nie należy zakładać, że coś może pójść nie tak, to warto zaopatrzyć się w odpowiednią butelkę, która przyda się w awaryjnej sytuacji. Zastanawiasz się jaki smoczek do butelki wybrać dla noworodka? Podpowiadamy!

Dlaczego wybór smoczka do butelki dla niemowlaka jest ważny?

Podczas wyboru smoczka do butelki dla niemowlaka warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim dziecko w czasie spożywania pokarmu poprzez proces ssania ćwiczy swoje mięśnie. Warto więc pamiętać, że odpowiednio dobrana butelka odpowiada przede wszystkim za zdrowotne aspekty wpływające na rozwój malucha. Ponadto jedzenie powinno wymagać od niemowlaka wysiłku, który w późniejszych etapach wpłynie na naturalny rozwój żuchwy oraz usprawni procesy związane z mową. Z tego względu odpowiednio dobrany smoczek musi utrudnić ssanie, aby wywołać pracę konkretnych mięśni i przystosować dziecko do codziennych czynności życiowych.

Jaki smoczek do butelki dla niemowlaka wybrać?

Wybór butelki dla niemowlaka, choć wydaje się zupełnie oczywistą sprawą, w rzeczywistości wcale nie jest. Na rynku istnieje wiele modeli smoczków, które różnią się od siebie pod względem materiału, wielkości, kształtu dziurki, a także twardości. Nic więc dziwnego, że wiele mam ma w tej kwestii pewne wątpliwości. Smoczek do butelki dla niemowlaka należy wybierać zgodnie z zaleceniami producenta. Oznacza to, że każdy rodzaj przeznaczony jest do konkretnej wagi oraz wieku. Pominięcie tej kwestii może skutkować problemami związanymi z nauką picia, gryzienia oraz powodować seplenienie. Ponadto to właśnie ssanie piersi kształtuje aparat mowy dziecka i wpływa na pozytywny rozwój. Najlepiej więc wybierać smoczki, które jak najbardziej przypominają swoim kształtem kobiecą brodawkę sutkową.

Smoczek do butelki dla niemowląt - silikonowy czy lateksowy?

Podczas wyboru smoczka warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został on wykonany. Mamy mają do wyboru dwa rodzaje: lateksowy i silikonowy. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej elastyczny i odporny na zniekształcenia. Niestety nie jest odporny na działanie śliny czy sterylizacji, co oznacza regularną wymianę. W przypadku smoczków silikonowych trwałość na czynniki zewnętrze jest znacznie większa. Ponadto są twardsze, co wpływa na sprawniejszy rozwój mięśni języka oraz narządów odpowiedzialnych za żucie pokarmu. Jeżeli szukasz wysokiej jakości butelek dla swojego malucha, zajrzyj na naszą stronę. Oferujemy szereg wysokiej jakości produktów, które zostały stworzone w trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój najmłodszych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl